Generalforsamling og DLF Forum 2025

Vi inviterer våre medlemmer til generalforsamling i Dagligvareleverandørenes forening (DLF) og Dagligvareleverandørenes servicekontor (DLS) og DLF Forum,

tirsdag 22. april kl. 16:00, Hotel Continental  (Stortingsgata 24). Registrering fra kl. 15:00.

Arrangementet er gratis, men krever påmelding. Påmeldingen er nå stengt (oppdatert 22. april kl. 14:00). Ta kontakt med [email protected] hvis du er medlem og ønsker å komme.

Ikke gå glipp av denne muligheten til å få med deg nyttig, relevant og faglig innhold og – møte  bransjekolleger!

Dette arrangementet er kun for ansatte i DLFs medlemsbedrifter.


Dagens program

Vi starter med generalforsamling hvor vi orienterer om viktige saker på DLFs agenda. Deretter fortsetter det faglige programmet i DLF Forum, hvor vi får høre fra Øyvind Andersen og NorgesGruppen. DLF Partner YouGov ved Charlotte Alring og Jenny Rognes gir oss innsikt i grensehandel.

Internasjonal usikkerhet og hvordan dette påvirker Norge står også på agendaen. Norges tidligere ambassadør til USA, Kåre R. Aas vil gi oss sine perspektiver på dagens situasjon og hvilke konsekvenser dette har for næringslivet. Deretter vil Ketil Solvik-Olsen og Roger Schjerva diskutere hvordan internasjonal sikkerhetspolitikk, handelskrig og beredskapsbehov påvirker norsk politikk, spesielt med tanke på den kommende valgkampen. Hva vil endre seg med en ny sammensetning av Stortinget, og kanskje en ny regjering?

Midtveis i programmet blir det en mingle-pause med servering, som gir deg en perfekt anledning til å nettverke med andre bransjekollegaer.


Grensehandel og den norske shopperen

Charlotte Alring og Jenny Rognes fra DLF Partner YouGov deler innsikt om den norske shopperen i grensehandelen mot Sverige.

Øyvind Andersen, NorgesGruppen

Konserndirektør, Innkjøp og kategoriutvikling i NorgesGruppen. Øyvind behøver ingen nærmere presentasjon, og vi ser frem til å høre hva han har på hjertet.

Internasjonal usikkerhet og norsk politikk – hva skjer?

Starten på 2025 har vært preget av usikkerhet i verdensmarkedene på grunn av store geopolitiske hendelser. Norges tidligere ambassadør til USA vil gi oss sine perspektiver på det som skjer og konsekvenser for næringslivet. Deretter vil Ketil Solvik-Olsen og Roger Schjerva samtale om hvordan internasjonal sikkerhetspolitikk, handelskrig og beredskapsbehov påvirker norsk politikk og norske partier nå og inn i en valgkamp. Og hva vil endre seg med en ny sammensetning av Stortinget, og kanskje en ny regjering?

Kåre R. Aas er Norges tidligere ambassadør til USA (både under Obama og Trump), Israel og Afghanistan. Som analytiker og mediekommentator bidrar han med å forklare konsekvensene av de store hendelsene som preger nyhetsbildet. I tillegg til sine ambassadørposter har Kåre Aas vært politisk direktør i Utenriksdepartementet, leder for UDs sikkerhetspolitiske avdeling og ministerråd ved Norges delegasjon til NATO. Aas er i dag spesialrådgiver hos Kruse Larsen, DLF Partner.

Ketil Solvik-Olsen har en variert bakgrunn innen både organisasjon, politikk og næringsliv. Etter å ha bodd sju år i USA, har han kunnskap og erfaringer som gir grunnlag for vurderinger om hvordan amerikanske forhold kan påvirke Norge generelt, og hvordan Trump-administrasjonen sine politiske valg kan påvirke norsk næringsliv spesielt. En omfattende politisk karriere for Fremskrittspartiet inkluderer rollen som samferdselsminister fra 2013 til 2018 og stortingsrepresentant fra 2005 til 2013. I dag er Solvik-Olsen assosiert partner i Geelmuyden-Kiese, DLF Partner.

Roger Schjerva er økonom, politiker, leder og rådgiver som hele sitt yrkesliv har vært opptatt av å finne løsninger i skjæringspunktet mellom politikk, økonomi og teknologi. I åtte år var han statssekretær i Finansdepartementet i Stoltenberg-regjeringen. Før dette arbeidet han på Stortinget som finansrådgiver og som sekretariatsleder for SVs stortingsgruppe. Fra 2014 var han sjeføkonom i bransjeorganisasjonen IKT Norge, og fra 2019 var han generalsekretær i YS. Schjerva er i dag Associate Director i Rud Pedersen, DLF Partner.

 


Innkalling og fullmakt til generalforsamling

Innkalling med dokumenter til generalforsamlingen sendes DLFs hovedkontakter senest 14 dager før. Saksdokumenter vil også bli tilgjengelig på medlemssidene. Det er kun hovedkontakt eller ansatt med fullmakt som kan stemme under generalforsamlingen. Fullmakter må tas med eller sendes til [email protected] før kl. 15:30 tirsdag 22. april.

Dette arrangementet er kun for ansatte i DLFs medlemsbedrifter.


 

Program

Klokkeslett Foredrag Foredragsholder(e)
15:00

Registrering

16:00

Generalforsamling og nytt fra DLF

Helge Hasselgård, adm. direktør i DLF og Øystein Bu, Styreleder i DLF

Foredragsholdere

  • Helge Hasselgård

  • Øystein Bu

DLF Forum

Grensehandel og den norske shopperen

Charlotte Alring og Jenny Rognes fra YouGov deler innsikt om den norske shopperen i grensehandelen mot Sverige.

Foredragsholdere

  • Charlotte Alring

  • Jenny Rognes

NorgesGruppen

Øyvind Andersen, konserndirektør, Innkjøp og kategoriutvikling

Foredragsholdere

Pause

Mingletid og tapas-servering

Internasjonal usikkerhet og norsk politikk - hva skjer?

- Kåre R. Aas, spesialrådgiver hos Kruse Larsen
- Ketil Solvik-Olsen, assosiert partner i Geelmuyden-Kiese
- Roger Schjerva, Associate Director i Rud Pedersen

Foredragsholdere

  • Kåre R. Aas

  • Ketil Solvik-Olsen

  • Roger Schjerva

Kl. 18:45

Mingling i baren

Påmelding


DLF Nyhetsbrev

Ønsker du å motta vårt nyhetsbrev kan du registrer deg her

Gjelder kun ansatte i DLFs medlemsbedrifter.


Konkurranserettslige forholdsregler

Deltakere i DLFs møter og aktiviteter skal ikke innlate seg på drøftelser, handlinger eller opptreden som kan krenke konkurranselovgivningen. Deltakerne skal ikke drøfte eller utveksle konfidensiell eller konkurransesensitiv informasjon, herunder ikke-offentlig informasjon om priser, rabatter, markedsstrategier, salgs- eller leveringsvilkår, mv. Dette gjelder både for formelle DLF-møter, men også ved uformelle samtaler eller drøftelser før, under eller etter møter i DLF-regi. Se for øvrig Retningslinjer for DLFs møter